Töihin meille

Työ- ja harjoittelupaikat

Meillä Hurjaruuthissa työskentelee vuosittain noin 120 tanssi-, sirkus- ja teatterialan ammattilaista. Taiteilijamme ovat tyypillisesti freelancereita. Vakinaisesti meillä työskentelee yhdeksän henkilöä. Tutustu henkilöstöömme.

 

Avoimet työpaikat:

Tällä hetkellä meillä ei ole avoimia työpaikkoja.

Avoin hakemus:

Oletko kiinnostunut työskentelemään Hurjaruuthissa, esimerkiksi siviilipalveluksen tai työharjoittelun ajan? Kerro itsestäsi vapaamuotoisessa hakemuksessa ja lähetä hakemus sekä CV teatterinjohtajallemme Liisalle osoitteeseen liisa.korpiniitty(at)hurjaruuth.fi.

Residenssitaiteilijat:

Hurjaruuth tarjoaa usein kesäkuukausina mahdollisuutta hakea yhden tai useamman viikon jaksoa harjoitustilaresidenssiin. Haku on suunnattu tanssin ja sirkuksen vapaan kentän ammattilaisille. Residenssikausi on osallistujille maksuton. Käytettävissä on kaksi eri tilaa: näyttämö noin 150 m2 ja harjoitussali noin 90 m2.

Julkaisemme haun nettisivuillamme ja somekanavissamme keväällä tai alkukesästä. Residenssikaudesta voi lähettää myös avoimen hakemuksen teatterinjohtajallemme Liisalle osoitteeseen liisa.korpiniitty(at)hurjaruuth.fi.

Henkilöstö

Talvisirkus Ilo, keltainen hahmo jolla ilmapallo pää ja pinkkiä palloa kädessä
Liisa Korpiniitty

teatterinjohtaja

liisa.korpiniitty@hurjaruuth.fi

Talvisirkus Ilo, keltainen hahmo jolla ilmapallo pää ja pinkkiä palloa kädessä
Sinna Salmi

talouspäällikkö

044 788 7010

sinna.salmi@hurjaruuth.fi

Talvisirkus Ilo, keltainen hahmo jolla ilmapallo pää ja pinkkiä palloa kädessä
Miia Pajarinen

vastaava tuottaja

044 788 7011

miia.pajarinen@hurjaruuth.fi

Talvisirkus Ilo, keltainen hahmo jolla ilmapallo pää ja pinkkiä palloa kädessä
Elina Keckman

viestintä- ja markkinointipäällikkö

044 788 7012

elina.keckman@hurjaruuth.fi

Talvisirkus Ilo, keltainen hahmo jolla ilmapallo pää ja pinkkiä palloa kädessä
Anna Talassalo

asiakaspalvelu ja liput, sirkuskoulun koordinaattori

(09) 565 7250 / 045 773 13122

anna.talassalo@hurjaruuth.fi

Talvisirkus Ilo, keltainen hahmo jolla ilmapallo pää ja pinkkiä palloa kädessä
Elina Hakkarainen

asiakaspalvelu ja liput

(09) 565 7250

liput@hurjaruuth.fi

Talvisirkus Ilo, keltainen hahmo jolla ilmapallo pää ja pinkkiä palloa kädessä
Pauliina  Sutinen

puvustovastaava

050 433 3433

pauliina.sutinen@hurjaruuth.fi

Talvisirkus Ilo, keltainen hahmo jolla ilmapallo pää ja pinkkiä palloa kädessä
Petri Mäkelä

näyttämömestari

044 788 7014

petri.makela@hurjaruuth.fi

Talvisirkus Ilo, keltainen hahmo jolla ilmapallo pää ja pinkkiä palloa kädessä
Sakari Laurila

tekninen vastaava

044 788 7013

sakari.laurila@hurjaruuth.fi

Talvisirkus Ilo, keltainen hahmo jolla ilmapallo pää ja pinkkiä palloa kädessä
Riku Virtanen

valokuvaaja ja valosuunnittelija

050 309 5499

riku.virtanen@hurjaruuth.fi

Talvisirkus Ilo, keltainen hahmo jolla ilmapallo pää ja pinkkiä palloa kädessä
Juha Hietakangas

järjestäjä

050 4917 500

juha.hietakangas@hurjaruuth.fi

Sirkusopettajat

Celso de la Molina
Celso de la Molina

sirkusopettaja

Sirkusopettaja kirjava silinterihattu päässä ja punainen tirehtööritakki yllään
Karoliina Nordin

sirkusopettaja

Haidi Sadonkorpi rengastrapetsilla
Haidi Sadonkorpi

sirkusopettaja

Tilaa Hurjakirje!

Varmista, että kuulet ohjelmistostamme ja parhaista tarjouksistamme.